Vishay/BCcomponents MBB02070C8203DC100
MBB02070C8203DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C8203DC100
Brief Description
RES 820K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C8203DC100.pdf
Availability of MBB02070C8203DC100
QUANTITY
MBB02070C8203DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C8203DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C8203DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C8203DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C8203DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C8203DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C8203DC100
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 3/8 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7S RADIAL datasheet.pdf
CONN DSUB PIN 28-36AWG GOLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 240W datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 3W CLASS D 8MSOP datasheet.pdf
BS II DUAL RA datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE WE-LF MV datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf