Vishay/BCcomponents MBB02070C8250DRP00
MBB02070C8250DRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C8250DRP00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 825 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C8250DRP00.pdf
Availability of MBB02070C8250DRP00
QUANTITY
MBB02070C8250DRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C8250DRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C8250DRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C8250DRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C8250DRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C8250DRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C8250DRP00
CAP CER 100PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MUX 8-LINE MECL 10H 16SOEIAJ datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 6.5A SOP8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IMAGE SENSOR CCD 1.9MP 32CDIP datasheet.pdf
CRYSTAL 20.00 MHZ 10.0PF SMD datasheet.pdf