Vishay/BCcomponents MBB02070C9090DRP00
MBB02070C9090DRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C9090DRP00
Brief Description
RES 909 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C9090DRP00.pdf
Availability of MBB02070C9090DRP00
QUANTITY
MBB02070C9090DRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C9090DRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C9090DRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C9090DRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C9090DRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C9090DRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C9090DRP00
IC REG LDO ADJ 1.5A SOT223 datasheet.pdf
CARDEDGE 28POS .156 BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CT REC HSG 6P CRIMP TYPE BLUE datasheet.pdf
MICRO-TIMER CONTACT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ16-19 OLIV datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf