Vishay/BCcomponents MBB02070C9094FRP00
MBB02070C9094FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C9094FRP00
Brief Description
RES 9.09M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C9094FRP00.pdf
Availability of MBB02070C9094FRP00
QUANTITY
MBB02070C9094FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C9094FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C9094FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C9094FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C9094FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C9094FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C9094FRP00
CONN HEADER 2MM 7POS SMD TIN datasheet.pdf
CONN SOCKET 24-30AWG CRIMP 30AU datasheet.pdf
RES 220K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf