Vishay/BCcomponents MBB02070C9099DC100
MBB02070C9099DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C9099DC100
Brief Description
RES 90.9 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C9099DC100.pdf
Availability of MBB02070C9099DC100
QUANTITY
MBB02070C9099DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C9099DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C9099DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)90.9
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C9099DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C9099DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C9099DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C9099DC100
JUMPER-H1505TR/A2015A/H1505TR10" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIRE LDS datasheet.pdf
RES MO 1/2W 0.3 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 39POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf