Vishay/BCcomponents MBB02070C9104FRP00
MBB02070C9104FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C9104FRP00
Brief Description
RES 9.1M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C9104FRP00.pdf
Availability of MBB02070C9104FRP00
QUANTITY
MBB02070C9104FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C9104FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C9104FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C9104FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C9104FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C9104FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C9104FRP00
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 2AG datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
RND STANDOFF 10-32 ALUMINUM 3/4" datasheet.pdf
MINI D RIBBON CBL ASSY 26POS 2.5 datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST M12 datasheet.pdf
CONTACTOR datasheet.pdf
CONN HDR 84POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
TERMINAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.30UH 32.0A SMT datasheet.pdf