Vishay/BCcomponents MBB02070C9538FC100
MBB02070C9538FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C9538FC100
Brief Description
RES 9.53 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C9538FC100.pdf
Availability of MBB02070C9538FC100
QUANTITY
MBB02070C9538FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C9538FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C9538FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)9.53
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C9538FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C9538FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C9538FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C9538FC100
IC 2DRVR/2RCVR RS232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
IC 3.3V PLL CLK-DRVR 24-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 500MA 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 3.81MM BLK R/A datasheet.pdf
Connector Socket 31 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf