Vishay/BCcomponents MBB02070C9760DC100
MBB02070C9760DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C9760DC100
Brief Description
RES 976 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C9760DC100.pdf
Availability of MBB02070C9760DC100
QUANTITY
MBB02070C9760DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C9760DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C9760DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C9760DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C9760DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C9760DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C9760DC100
PHOTODIODE 3MM PIN 935NM datasheet.pdf
CONV DC/DC 5VIN ADJ OUT 22A datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR26H/AE26M/HPK26H datasheet.pdf
RES SMD 909K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 30K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf