Vishay/BCcomponents MBB02070D1201DC100
MBB02070D1201DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D1201DC100
Brief Description
RES 1.2K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D1201DC100.pdf
Availability of MBB02070D1201DC100
QUANTITY
MBB02070D1201DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D1201DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D1201DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D1201DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D1201DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D1201DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D1201DC100
RES SMD 19.1K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMB datasheet.pdf
CABLE SCSI III HD68M/M 6' datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS SKT datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RACK SOLID FLUSH DOOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf