Vishay/BCcomponents MBB02070D1353DC100
MBB02070D1353DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D1353DC100
Brief Description
RES 135K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D1353DC100.pdf
Availability of MBB02070D1353DC100
QUANTITY
MBB02070D1353DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D1353DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D1353DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)135k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D1353DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D1353DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D1353DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D1353DC100
CONN HEADER .100 DUAL STR 26POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 750KHZ 14DIP datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FUSE CF8 250A 58V BATT BOLT DOWN datasheet.pdf
RES 324 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
ATTENUATOR N 18GHZ 50OHM 3DB datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.5A 67.5 MOHM datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 6W datasheet.pdf
SINGLE WIRE SPLICE, INTEGRAL FUS datasheet.pdf
500 TB RIS CLA SOLID datasheet.pdf
CAP FILM 560UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf