Vishay/BCcomponents MBB02070D2083DC100
MBB02070D2083DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D2083DC100
Brief Description
RES 208K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D2083DC100.pdf
Availability of MBB02070D2083DC100
QUANTITY
MBB02070D2083DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D2083DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D2083DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)208k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D2083DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D2083DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D2083DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D2083DC100
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 200MHZ 14SOIC datasheet.pdf
SIDAC 240-280V 1A DO15 datasheet.pdf
SERIAL-TO-ETHERNET IP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.7 OHM 5% 10W datasheet.pdf