Vishay/BCcomponents MBB02070D4700DRP00
MBB02070D4700DRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D4700DRP00
Brief Description
RES 470 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D4700DRP00.pdf
Availability of MBB02070D4700DRP00
QUANTITY
MBB02070D4700DRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D4700DRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070D4700DRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D4700DRP00
Related LinksMBB02070D, MBB02070D4700DRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D4700DRP00 Details Description
Related parts for MBB02070D4700DRP00
RES 226K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 6A DO203AA datasheet.pdf
IC DRVR DECODE 8DIG 44-PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 770MA 430 MOHM datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER EXHAUST FAN IP54 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 4.72K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM IP57 24VDC datasheet.pdf