Vishay/BCcomponents MBB02070D4811DC100
MBB02070D4811DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D4811DC100
Brief Description
RES 4.81K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D4811DC100.pdf
Availability of MBB02070D4811DC100
QUANTITY
MBB02070D4811DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D4811DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D4811DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.81k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D4811DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D4811DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D4811DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D4811DC100
CARDEDGE 28POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A 4DSBGA datasheet.pdf
KIT EVAL KSZ8041FTL EXPERIMENT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 45POS datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 16QFN datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.6A 8SOIC datasheet.pdf