Vishay/BCcomponents MBB02070D4999DC100
MBB02070D4999DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D4999DC100
Brief Description
RES 49.9 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D4999DC100.pdf
Availability of MBB02070D4999DC100
QUANTITY
MBB02070D4999DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D4999DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D4999DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)49.9
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D4999DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D4999DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D4999DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D4999DC100
IC DAC 24BIT 192KHZ W/VC 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 35W datasheet.pdf
TERM BLOCK 5POS 5.00MM PCB HORIZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
CURRENT TRANSDUCER 0-200A datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 0.3W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN DSUB SOCKET 9POS R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 8P 4ROW 2MM FB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN datasheet.pdf