Vishay/BCcomponents MBB02070D5232DRP00
MBB02070D5232DRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D5232DRP00
Brief Description
RES 52.3K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D5232DRP00.pdf
Availability of MBB02070D5232DRP00
QUANTITY
MBB02070D5232DRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D5232DRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070D5232DRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D5232DRP00
Related LinksMBB02070D, MBB02070D5232DRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D5232DRP00 Details Description
Related parts for MBB02070D5232DRP00
RES SMD 28 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
IC USB TRANSCEIVER 14-TSSOP datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 60A SCREW TERM datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 150MA 800 MOHM datasheet.pdf
CA 50 12F OFNP MPO datasheet.pdf
RES 3.32M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.6V 4-USP datasheet.pdf