Vishay/BCcomponents MBB02070D6190DC100
MBB02070D6190DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D6190DC100
Brief Description
RES 619 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D6190DC100.pdf
Availability of MBB02070D6190DC100
QUANTITY
MBB02070D6190DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D6190DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D6190DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D6190DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D6190DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D6190DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D6190DC100
IC OPAMP GP 14DIP datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 18POS R/A GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2A 4.5-18VIN 3.3V datasheet.pdf
STATIC BAG MET-OUT 12"X16" 100PK datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 680 OHM 8SIP datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 250MA SOD323 datasheet.pdf