Vishay/BCcomponents MBB02070D7509DC100
MBB02070D7509DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D7509DC100
Brief Description
RES 75 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D7509DC100.pdf
Availability of MBB02070D7509DC100
QUANTITY
MBB02070D7509DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D7509DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D7509DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D7509DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D7509DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D7509DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D7509DC100
RES 4.5K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 50MA 3SSIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 50A TO-251 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V CHASS MNT datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
CODEWHEEL 2CH 512CPR 5/32" datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf