Vishay/BCcomponents MBB02070D9762DC100
MBB02070D9762DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D9762DC100
Brief Description
RES 97.6K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D9762DC100.pdf
Availability of MBB02070D9762DC100
QUANTITY
MBB02070D9762DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D9762DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D9762DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)97.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D9762DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D9762DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D9762DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D9762DC100
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
NOMEX SLEEVING 1/2" GREEN 100' datasheet.pdf
VHDM BP 6ROW 25COL SIGNAL END datasheet.pdf
IC FREQ TIMING GENERATOR 28SSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 1124MHZ 6CLCC datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH CMOS 8DIP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
TV 15C 14#20 1#16 PIN RECP datasheet.pdf
330UF 63V 12,5X20 datasheet.pdf