Vishay/BCcomponents MBB0207CC4021FC100
MBB0207CC4021FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB0207CC4021FC100
Brief Description
RES 4.02K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB0207CC4021FC100.pdf
Availability of MBB0207CC4021FC100
QUANTITY
MBB0207CC4021FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB0207CC4021FC100
Internal Part NumberEIS-MBB0207CC4021FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.02k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB0207CC4021FC100
Related LinksMBB0207CC, MBB0207CC4021FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB0207CC4021FC100 Details Description
Related parts for MBB0207CC4021FC100
HANDLE TORQUE 4.96" datasheet.pdf
IC POWER MANAGE XSCALE 40-TQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 357 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SHEET FABRIC 50.8MM SQUARE 5/PK datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 1W HOOK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf