GeneSiC Semiconductor MBR2X050A080
MBR2X050A080 picture photo
Mfg. Part Number
MBR2X050A080
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 80V 100A SOT227
Datasheet Download
MBR2X050A080.pdf
Availability of MBR2X050A080
QUANTITY
MBR2X050A080 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBR2X050A080
Internal Part NumberEIS-MBR2X050A080
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBR2X050A080
Related LinksMBR2X0, MBR2X050A080 Datasheet, GeneSiC Semiconductor Distributor
MBR2X050A080 Details Description
Related parts for MBR2X050A080
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
DC-DC CONVERTERS 15V 2.666A datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf