GeneSiC Semiconductor MBR2X050A100
MBR2X050A100 picture photo
Mfg. Part Number
MBR2X050A100
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 100V 100A SOT227
Datasheet Download
MBR2X050A100.pdf
Availability of MBR2X050A100
QUANTITY
MBR2X050A100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBR2X050A100
Internal Part NumberEIS-MBR2X050A100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBR2X050A100
Related LinksMBR2X0, MBR2X050A100 Datasheet, GeneSiC Semiconductor Distributor
MBR2X050A100 Details Description
Related parts for MBR2X050A100
CONN HEADER 60POS VERT GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 2POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 61POS SCKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADAPTER 5.9V 12W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf