GeneSiC Semiconductor MBR400150CT
MBR400150CT picture photo
Mfg. Part Number
MBR400150CT
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE MODULE 400A 150V 2TOWER
Datasheet Download
MBR400150CT.pdf
Availability of MBR400150CT
QUANTITY
MBR400150CT Order Process
Ship out your order
Specifications of MBR400150CT
Internal Part NumberEIS-MBR400150CT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBR400150CT
Related LinksMBR40, MBR400150CT Datasheet, GeneSiC Semiconductor Distributor
MBR400150CT Details Description
Related parts for MBR400150CT
CAP CER 82PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET 22-24AWG .100" TIN datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC TRANSMISSION MOD 32-HVQFN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 30A TO247AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC PROSLIC FXS 1CH -136V 42LGA datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf