ON Semiconductor MBR60L45WTG
MBR60L45WTG picture photo
Mfg. Part Number
MBR60L45WTG
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO247
Datasheet Download
MBR60L45WTG.pdf
Availability of MBR60L45WTG
QUANTITY
MBR60L45WTG Order Process
Ship out your order
Specifications of MBR60L45WTG
Internal Part NumberEIS-MBR60L45WTG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
SeriesSWITCHMODE™
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)45V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If550mV @ 30A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr1.2mA @ 45V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-247-3
Supplier Device PackageTO-247
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBR60L45WTG
Related LinksMBR60, MBR60L45WTG Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MBR60L45WTG Details Description
Related parts for MBR60L45WTG
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
LED BLUE 2PLCC SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 8.2A TO263 datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
DUST PROTECTION CAP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS 0.4MM SMD datasheet.pdf