Vishay Semiconductor/Diodes Division MBRB25H50CTHE3/81
MBRB25H50CTHE3/81 picture photo
Mfg. Part Number
MBRB25H50CTHE3/81
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V TO263AB
Datasheet Download
MBRB25H50CTHE3/81.pdf
Availability of MBRB25H50CTHE3/81
QUANTITY
MBRB25H50CTHE3/81 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBRB25H50CTHE3/81
Internal Part NumberEIS-MBRB25H50CTHE3/81
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)50V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If700mV @ 15A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr100µA @ 50V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBRB25H50CTHE3/81
Related LinksMBRB25H5, MBRB25H50CTHE3/81 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
MBRB25H50CTHE3/81 Details Description
Related parts for MBRB25H50CTHE3/81
RES SMD 27 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PATCH CORD SHEATH BANANA 20" BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RUNTIME TAG UPGRADE 150-1500 datasheet.pdf
DC/DC CONVERT DUAL 24V 2.5A datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 6P6C UNSHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 54V 600W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 2.2A 144.1 MOHM datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf