Vishay Semiconductor/Diodes Division MBRF15H60CTHE3/45
MBRF15H60CTHE3/45 picture photo
Mfg. Part Number
MBRF15H60CTHE3/45
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V ITO220
Datasheet Download
MBRF15H60CTHE3/45.pdf
Availability of MBRF15H60CTHE3/45
QUANTITY
MBRF15H60CTHE3/45 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBRF15H60CTHE3/45
Internal Part NumberEIS-MBRF15H60CTHE3/45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)60V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)7.5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If730mV @ 7.5A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr50µA @ 60V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Supplier Device PackageITO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBRF15H60CTHE3/45
Related LinksMBRF15H6, MBRF15H60CTHE3/45 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
MBRF15H60CTHE3/45 Details Description
Related parts for MBRF15H60CTHE3/45
OUTPUT MODULE AC STD 20MA 5VDC datasheet.pdf