GeneSiC Semiconductor MBRH120150R
MBRH120150R picture photo
Mfg. Part Number
MBRH120150R
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE MODULE 150V 120A D-67
Datasheet Download
MBRH120150R.pdf
Availability of MBRH120150R
QUANTITY
MBRH120150R Order Process
Ship out your order
Specifications of MBRH120150R
Internal Part NumberEIS-MBRH120150R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBRH120150R
Related LinksMBRH1, MBRH120150R Datasheet, GeneSiC Semiconductor Distributor
MBRH120150R Details Description
Related parts for MBRH120150R
IC REG LDO 2.5V 0.1A TSOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK SPADE #10 STUD UNINS datasheet.pdf
RES 392 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
20P DRAWER CONN MALE datasheet.pdf
HOOD COVER DUST PROTECTER datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf