Epson MC-146 32.7680KA-A3: ROHS
MC-146 32.7680KA-A3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MC-146 32.7680KA-A3: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 32.7680 KHZ 12.5PF SMD
Datasheet Download
MC-146 32.7680KA-A3: ROHS.pdf
Availability of MC-146 32.7680KA-A3: ROHS
QUANTITY
MC-146 32.7680KA-A3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MC-146 32.7680KA-A3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MC-146 32.7680KA-A3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMC-146
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)65 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Size / Dimension0.276" L x 0.060" W (7.00mm x 1.50mm)
Height0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC-146 32.7680KA-A3: ROHS
Related LinksMC-146 32.76, MC-146 32.7680KA-A3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MC-146 32.7680KA-A3: ROHS Details Description
Related parts for MC-146 32.7680KA-A3: ROHS
CORD MINIGRABBER PATCH 8" BLACK datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
LIGHT PIPE 3MM 8POS VERT SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 99W 3.3V 30A POS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 266POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
Connector Header 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Header 52 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
MICRO 15C P 8" WHT NI datasheet.pdf