Epson MC-405 32.7680K-AC3: ROHS
MC-405 32.7680K-AC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MC-405 32.7680K-AC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 32.7680 KHZ 9.0PF SMD
Datasheet Download
MC-405 32.7680K-AC3: ROHS.pdf
Availability of MC-405 32.7680K-AC3: ROHS
QUANTITY
MC-405 32.7680K-AC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MC-405 32.7680K-AC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MC-405 32.7680K-AC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMC-405
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.378" L x 0.160" W (9.60mm x 4.06mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC-405 32.7680K-AC3: ROHS
Related LinksMC-405 32.76, MC-405 32.7680K-AC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MC-405 32.7680K-AC3: ROHS Details Description
Related parts for MC-405 32.7680K-AC3: ROHS
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 10W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS 2NPN 30V 0.1A SOT563 datasheet.pdf
EVAL MOD FOR BQ2054 LI-ION datasheet.pdf
IC DAC 2CH I2C ADJ 14-TDFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC DUAL 12BIT 40MSPS 64-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf