Cornell Dubilier Electronics MC08EA300G-F
MC08EA300G-F picture photo
Mfg. Part Number
MC08EA300G-F
Brief Description
CAP MICA 30PF 2% 100V 0805
Datasheet Download
MC08EA300G-F.pdf
Availability of MC08EA300G-F
QUANTITY
MC08EA300G-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC08EA300G-F
Internal Part NumberEIS-MC08EA300G-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance30pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC08EA300G-F
Related LinksMC08EA, MC08EA300G-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC08EA300G-F Details Description
Related parts for MC08EA300G-F
IC STEREO DECODE PLL 20-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 5% 0805 datasheet.pdf