ON Semiconductor MC100EL04DTR2G
MC100EL04DTR2G picture photo
Mfg. Part Number
MC100EL04DTR2G
Manufacturer
Product Category
Logic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Brief Description
IC GATE AND/NAND ECL 2IN 8-TSSOP
Datasheet Download
MC100EL04DTR2G.pdf
Availability of MC100EL04DTR2G
QUANTITY
MC100EL04DTR2G Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100EL04DTR2G
Internal Part NumberEIS-MC100EL04DTR2G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Series100EL
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeAND/NAND Gate
Number of Circuits1
Number of Inputs2
Schmitt Trigger InputNo
Output TypeDifferential
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply4.2 V ~ 5.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100EL04DTR2G
Related LinksMC100EL, MC100EL04DTR2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100EL04DTR2G Details Description
Related parts for MC100EL04DTR2G
DIODE GEN PURP 100V 200MA SOT23 datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR16S/AE16G/X datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 1KOHM RADIAL datasheet.pdf
SL-MRP30M(METAL) 4NC, 1XM20 datasheet.pdf
RES 0.14 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf