ON Semiconductor MC100EL1648MNR4G
MC100EL1648MNR4G picture photo
Mfg. Part Number
MC100EL1648MNR4G
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCO 1.1GHZ 8-DFN
Datasheet Download
MC100EL1648MNR4G.pdf
Availability of MC100EL1648MNR4G
QUANTITY
MC100EL1648MNR4G Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100EL1648MNR4G
Internal Part NumberEIS-MC100EL1648MNR4G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationLead Finish/BOM Update 10/Jul/2015
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Series100EL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCO
Count-
Frequency1.1GHz
Voltage - Supply4.2 V ~ 5.5 V
Current - Supply19mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-VFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-DFN (2x2)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100EL1648MNR4G
Related LinksMC100EL1, MC100EL1648MNR4G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100EL1648MNR4G Details Description
Related parts for MC100EL1648MNR4G
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 5% 800VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 32 POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC INVERTER GATE SINGLE SOT23-5 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO -15V 1.5A 12MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 3.81MM GRN R/A datasheet.pdf
CAP CER 5.8PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf