ON Semiconductor MC100EP16VBDR2
MC100EP16VBDR2 picture photo
Mfg. Part Number
MC100EP16VBDR2
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC RCVR/DRVR 5V DIFF ECL 8-SOIC
Datasheet Download
MC100EP16VBDR2.pdf
Availability of MC100EP16VBDR2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC100EP16VBDR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100EP16VBDR2
Internal Part NumberEIS-MC100EP16VBDR2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 20/Aug/2008
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series100EP
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeDifferential Receiver/Driver
Supply Voltage3 V ~ 5.5 V
Number of Bits-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100EP16VBDR2
Related LinksMC100EP, MC100EP16VBDR2 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100EP16VBDR2 Details Description
Related parts for MC100EP16VBDR2
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1210 datasheet.pdf
FULLY COATED STD 316 TIE datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 3.3VOUT 99W datasheet.pdf
NFC ADAPTER PROGRAMMABLE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1A 119.6 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP POLY 820UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf