ON Semiconductor MC10EL05DT
MC10EL05DT picture photo
Mfg. Part Number
MC10EL05DT
Manufacturer
Product Category
Logic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Brief Description
IC GATE AND/NAND ECL 2INP 8TSSOP
Datasheet Download
MC10EL05DT.pdf
Availability of MC10EL05DT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC10EL05DT Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10EL05DT
Internal Part NumberEIS-MC10EL05DT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 11/Feb/2009
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Series10EL
PackagingTube
Logic TypeAND/NAND Gate
Number of Circuits1
Number of Inputs4 Input (2, 2)
Schmitt Trigger InputNo
Output TypeDifferential
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply4.2 V ~ 5.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10EL05DT
Related LinksMC10E, MC10EL05DT Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10EL05DT Details Description
Related parts for MC10EL05DT
RES MO 1/2W 8.2 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
08P SL156 HSG W/THRU BD LATCH datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 80MA 16 OHM SMD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 16.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CABLE CLAMP NAT 0.87" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf
CAP 1000 UF 20% 10 V datasheet.pdf