ON Semiconductor MC10ELT25DTR2
MC10ELT25DTR2 picture photo
Mfg. Part Number
MC10ELT25DTR2
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IX XLATOR -5V ECL-TTL 8-TSSOP
Datasheet Download
MC10ELT25DTR2.pdf
Availability of MC10ELT25DTR2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC10ELT25DTR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10ELT25DTR2
Internal Part NumberEIS-MC10ELT25DTR2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 20/Aug/2008
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series10ELT
PackagingTape & Reel (TR)
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit1
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalECL
Output SignalTTL
Output TypeNon-Inverted
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10ELT25DTR2
Related LinksMC10EL, MC10ELT25DTR2 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10ELT25DTR2 Details Description
Related parts for MC10ELT25DTR2
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
IDC CABLE-APK14A/ AE14G / X datasheet.pdf
RELAY RF SPST 500MA 12V datasheet.pdf
MINI USB-KVM SWITCH 1USER 2PC-S datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 24V datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.5% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 15C P 24" WHT NI datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf