Cornell Dubilier Electronics MC12FA131J-TF
MC12FA131J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA131J-TF
Brief Description
CAP MICA 130PF 5% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA131J-TF.pdf
Availability of MC12FA131J-TF
QUANTITY
MC12FA131J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA131J-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FA131J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA131J-TF
Related LinksMC12FA, MC12FA131J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA131J-TF Details Description
Related parts for MC12FA131J-TF
SWITCH UNIT PB EMERGNCY STOP KEY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 6UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS .100" HORIZ SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf