Cornell Dubilier Electronics MC12FA510J-TF
MC12FA510J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA510J-TF
Brief Description
CAP MICA 51PF 5% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA510J-TF.pdf
Availability of MC12FA510J-TF
QUANTITY
MC12FA510J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA510J-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FA510J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA510J-TF
Related LinksMC12FA, MC12FA510J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA510J-TF Details Description
Related parts for MC12FA510J-TF
RES SMD 6.8 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 180MA 1.8 OHM datasheet.pdf
IC HEX INVERT W/OC OUT 14-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC SMB datasheet.pdf
RES 1 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAGHYDR 1A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 6.81 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf