Cornell Dubilier Electronics MC12FA680J-F
MC12FA680J-F picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA680J-F
Brief Description
CAP MICA 68PF 5% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA680J-F.pdf
Availability of MC12FA680J-F
QUANTITY
MC12FA680J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA680J-F
Internal Part NumberEIS-MC12FA680J-F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA680J-F
Related LinksMC12FA, MC12FA680J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA680J-F Details Description
Related parts for MC12FA680J-F
IC SWITCH SPDT 6WLCSP datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 59VC SMA datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 16 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
USB 2.0 BUS DCD OPT WVSRFR10 datasheet.pdf
RES SMD 1.4 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.65A 55 MOHM TH datasheet.pdf
N.A. FIXED BLADE WALLPLUG 5V 30W datasheet.pdf