Cornell Dubilier Electronics MC12FD500J-TF
MC12FD500J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FD500J-TF
Brief Description
CAP MICA 50PF 5% 500V 1210
Datasheet Download
MC12FD500J-TF.pdf
Availability of MC12FD500J-TF
QUANTITY
MC12FD500J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FD500J-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FD500J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance50pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FD500J-TF
Related LinksMC12FD, MC12FD500J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FD500J-TF Details Description
Related parts for MC12FD500J-TF
IC MOSFET HS PWR SW 5A TO-220-5 datasheet.pdf
PHOTO INTERRUPTER 1.4MM IO4-14 datasheet.pdf
TRANS NPN 20VCEO 50MA SMINI-3P datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 700A 500V datasheet.pdf
CAP CER 5.2PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5.2V 12.5V -12.8V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIRE BARRIER DUCT WRAP 615+ 24" datasheet.pdf