Cornell Dubilier Electronics MC18FA561J-TF
MC18FA561J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC18FA561J-TF
Brief Description
CAP MICA 560PF 5% 100V 1812
Datasheet Download
MC18FA561J-TF.pdf
Availability of MC18FA561J-TF
QUANTITY
MC18FA561J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC18FA561J-TF
Internal Part NumberEIS-MC18FA561J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance560pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC18FA561J-TF
Related LinksMC18FA, MC18FA561J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC18FA561J-TF Details Description
Related parts for MC18FA561J-TF
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 7A 120V datasheet.pdf
IC PCI-EXPRESS X1 PHY 81-LFBGA datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BROWN 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 3.05K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 2.49M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CTV 43C 23#20 20#16 PIN RECP datasheet.pdf
20UF 250V 13X54.4 85C AXI datasheet.pdf