Cornell Dubilier Electronics MC18FA621G-TF
MC18FA621G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC18FA621G-TF
Brief Description
CAP MICA 620PF 2% 100V 1812
Datasheet Download
MC18FA621G-TF.pdf
Availability of MC18FA621G-TF
QUANTITY
MC18FA621G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC18FA621G-TF
Internal Part NumberEIS-MC18FA621G-TF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC18FA621G-TF
Related LinksMC18FA, MC18FA621G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC18FA621G-TF Details Description
Related parts for MC18FA621G-TF
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
UMC PLUG-SMA BKHD JACK .81 250MM datasheet.pdf
IC XLATOR HEX PECL-TTL 28-PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS VERT SMD GOLD/F datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 5MM M8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SCKT datasheet.pdf
5.00MM EURO PLUG VERT ME RWE GRN datasheet.pdf
26500 27#20 12#16 S TH PLUG LC datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf