Cornell Dubilier Electronics MC22FA911G-TF
MC22FA911G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FA911G-TF
Brief Description
CAP MICA 910PF 2% 100V 2220
Datasheet Download
MC22FA911G-TF.pdf
Availability of MC22FA911G-TF
QUANTITY
MC22FA911G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FA911G-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FA911G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance910pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)