Cornell Dubilier Electronics MC22FD681J-F
MC22FD681J-F picture photo
Mfg. Part Number
MC22FD681J-F
Brief Description
CAP MICA 680PF 5% 500V 2220
Datasheet Download
MC22FD681J-F.pdf
Availability of MC22FD681J-F
QUANTITY
MC22FD681J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FD681J-F
Internal Part NumberEIS-MC22FD681J-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FD681J-F
Related LinksMC22FD, MC22FD681J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FD681J-F Details Description
Related parts for MC22FD681J-F
ADD-A-RACK FOR SERIES 60 CABINET datasheet.pdf
IC 9BIT DUAL LATCH TXRX 28SSOP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 200POS .050" datasheet.pdf
RES SMD 1.6M OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 372 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 12A DO4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
RJ45 STACKED NO LED 8 PORT datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf