Cornell Dubilier Electronics MC22FF221J-TF
MC22FF221J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF221J-TF
Brief Description
CAP MICA 220PF 5% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF221J-TF.pdf
Availability of MC22FF221J-TF
QUANTITY
MC22FF221J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF221J-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF221J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF221J-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF221J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF221J-TF Details Description
Related parts for MC22FF221J-TF
IDC CABLE - MPD24K/MC24M/X datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 333MHZ 620BGA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.7K OHM 5% 50W datasheet.pdf
IC PWR MOSFET DVR 1.5A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 230MA 1.2 OHM datasheet.pdf
CRYSTAL 18.432MHZ 20PF SMD datasheet.pdf