Cornell Dubilier Electronics MC22FF501F-TF
MC22FF501F-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF501F-TF
Brief Description
CAP MICA 500PF 1% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF501F-TF.pdf
Availability of MC22FF501F-TF
QUANTITY
MC22FF501F-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF501F-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF501F-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance500pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF501F-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF501F-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF501F-TF Details Description
Related parts for MC22FF501F-TF
IC LATCH CMOS H-S SOT-23 datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT SOT23W datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLSH 24K 28SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 200UH 2A 100 MOHM TH datasheet.pdf
LED 1" FLAT YELLOW PMI W CNECTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf