Cornell Dubilier Electronics MC22FF561J-TF
MC22FF561J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF561J-TF
Brief Description
CAP MICA 560PF 5% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF561J-TF.pdf
Availability of MC22FF561J-TF
QUANTITY
MC22FF561J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF561J-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF561J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance560pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF561J-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF561J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF561J-TF Details Description
Related parts for MC22FF561J-TF
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf