NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC7448THX1267ND
MC7448THX1267ND picture photo
Mfg. Part Number
MC7448THX1267ND
Brief Description
IC MPU MPC74XX 1.267GHZ 360BGA
Datasheet Download
MC7448THX1267ND.pdf
Availability of MC7448THX1267ND
QUANTITY
MC7448THX1267ND Order Process
Ship out your order
Specifications of MC7448THX1267ND
Internal Part NumberEIS-MC7448THX1267ND
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed1.267GHz
USB-
Voltage - I/O1.5V, 1.8V, 2.5V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Security Features-
Package / Case360-BCBGA, FCCBGA
Supplier Device Package360-FCCBGA (25x25)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC7448THX1267ND
MC7448THX1267ND Details Description
Related parts for MC7448THX1267ND
IC BATT BACKUP SUPERVISR 10-MSOP datasheet.pdf
RES MO 1W 309 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CA FO LC SLATE LC ZIPCORD 50 ORN datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 3.15 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf