NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC8641DTHX1250HE
MC8641DTHX1250HE picture photo
Mfg. Part Number
MC8641DTHX1250HE
Brief Description
IC MPU MPC86XX 1.25GHZ 1023BGA
Datasheet Download
MC8641DTHX1250HE.pdf
Availability of MC8641DTHX1250HE
QUANTITY
MC8641DTHX1250HE Order Process
Ship out your order
Specifications of MC8641DTHX1250HE
Internal Part NumberEIS-MC8641DTHX1250HE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMPC86xx
PackagingTray
Core ProcessorPowerPC e600
Number of Cores/Bus Width2 Core, 32-Bit
Speed1.25GHz
USB-
Voltage - I/O1.8V, 2.5V, 3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Security Features-
Package / Case1023-BCBGA, FCCBGA
Supplier Device Package1023-FCCBGA (33x33)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC8641DTHX1250HE
MC8641DTHX1250HE Details Description
Related parts for MC8641DTHX1250HE
RES SMD 48.7 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SSR 60VDC/24 VDC 0.1A datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 55mA Signage 24-PDIP datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES 500 OHM TO236-3 datasheet.pdf
CONN SMB JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 770MA 691 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 10NS 100TQFP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
FLOATSWITCH HORZ 1A NO/NC POLY datasheet.pdf