Vishay/BCcomponents MCA12060D1623BP100
MCA12060D1623BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D1623BP100
Brief Description
RES SMD 162K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D1623BP100.pdf
Availability of MCA12060D1623BP100
QUANTITY
MCA12060D1623BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D1623BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D1623BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D1623BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D1623BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D1623BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D1623BP100
IC DIFF LINE RECEIVER 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ RRO 10VSSOP datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK PEG 7POS datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf