Vishay/BCcomponents MCA12060D1844BP100
MCA12060D1844BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D1844BP100
Brief Description
RES SMD 1.84M OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D1844BP100.pdf
Availability of MCA12060D1844BP100
QUANTITY
MCA12060D1844BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D1844BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D1844BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.84M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D1844BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D1844BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D1844BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D1844BP100
WASHER FLAT #4 FIBRE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
WTB 1.25 WAFER 90 SMT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
ADJ(DJ) RELAY (FLUX, 1B, SINGLE- datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
CTV 6C 6#12 SKT J/N RECP datasheet.pdf
0.35 ohm CMOS 1.65 V to 3.6 V Single SPDT Switch/2:1 MUX IC datasheet.pdf