Vishay/BCcomponents MCA12060D3402BP500
MCA12060D3402BP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D3402BP500
Brief Description
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D3402BP500.pdf
Availability of MCA12060D3402BP500
QUANTITY
MCA12060D3402BP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D3402BP500
Internal Part NumberEIS-MCA12060D3402BP500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMC AT Thin Film Chip Resistor
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D3402BP500
Related LinksMCA12060D, MCA12060D3402BP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D3402BP500 Details Description
Related parts for MCA12060D3402BP500
HANDLE RND .187"DIA .750"H ALUM datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .10-.20"250PC datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 370MHZ 8SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 1.81A 55 MOHM TH datasheet.pdf
HERMAPHRODITIC 50POS 0.5MM SMD datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
KIT, BTLI, CERTI-CRIMP II HEAD datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf